Przyjęcie pod gołym niebem jest na pewno dużo prostsze do zorganizowania niż to w domu, jednak przygotowanie go tak jak należy również wymaga odpowiedniego zaangażowania i precyzji w działaniach. Kwestia dekoracji raczej nie jest potrzebna, natura sama w sobie posiada odpowiedni urok, trzeba jednak pamiętać, że przyjęcie w ogrodzie wiąże się z ryzykiem i niejednokrotnie z wielu powodów, dobra zabawa może się nie udać.

Wszystko zależy od tego kiedy zorganizujesz swoją imprezę. Porą roku najczęściej wybieraną jest oczywiście lato. W dobrej zabawie przeszkodzić może Ci pogoda i warunki atmosferyczne, musisz pamiętać, że może zacząć padać deszcz, zbyt duży upał będzie przeszkadzał gościom a wiatr strąci ze stołu wszystko co na nim postawisz.

 

O czym pamiętać organizując imprezę w plenerze

  1. Warto zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną.
  2. Wieczorem przyda się dodatkowe oświetlenie.
  3. Nakrycia lub zakrętki na słodkie napoje.
  4. Przygotowanie odpowiedniego menu.
  5. Odpowiednie rozmieszczenie stołów.
  6. Możesz wybrać firmę cateringową.
  7. Zaproszenie gości.

 

Lodówka turystyczna

Lato to pora roku, która nie sprzyja bezpiecznemu przechowywaniu produktów spożywczych dlatego najlepiej jeżeli na przyjęcie zabierzemy lodówkę turystyczną. Najlepszym wyborem będzie lodówka posiadająca wkład chłodzący, nie wymagają one zasilania. Najczęściej wykonane są z plastiku lub metalu, dzięki czemu nie są ciężkie. Niska temperatura we wnętrzu chłodziarki utrzyma się przez ok 12 godzin.oświetlenie

Dodatkowe oświetlenie

Jak doskonale wiemy, dobre przyjęcie nie kończy się przed zmrokiem dlatego też najrozsądniej będzie pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Bardzo modne w ostatnim czasie są lampiony lub pochodnie, dodają niepowtarzalnego charakteru i oświetlają wybrane przez nas miejsce.

Nakrycia lub nakrętki na słodkie napoje

Jest to bardzo ważna sprawa choć wiele osób o niej zapomina. Jak wiemy lato to czas, kiedy problem z owadami jest dosyć duży. Obecność słodkich napoi na stole sprzyja pojawianiu się owadów takich jak osy i pszczoły. Wbrew pozorom sprawa ta nie jest błaha, pszczoła która wpadła do napoju, jeżeli nie zauważymy jej podczas picia może użądlić i narobić sporo złego.

Przyggrill otowanie odpowiedniego menu

Najlepszy na imprezy plenerowe będzie grill. Proces przygotowania odpowiednich składników jest stosunkowo krótki. W grilowaniu, na końcowy efekt wpływa przede wszystkim sposób wcześniejszego przygotowania składników, bardzo dobrze sprawdzają się mieszanki ziół i przypraw. Najlepiej jeżeli uczta grillowa rozpocznie się od lekkich przekąsek. Zastosowanie takiego rozwiązania da Ci czas na przygotowanie głównego posiłku.

Odpowiednie rozmieszczenie stołów

Wbrew pozorom kwestia ta ma duże znaczenie. Musisz odpowiednio zaplanować miejsce spotkania a stoły ułożyć w ten sposób by każdemu było wygodnie. Goście nie powinni przede wszystkim siedzieć do siebie tyłem. Ułożenie stołów i krzeseł powinno umożliwiać im swobodną komunikację między sobą. Dodatkowo na łonie natury istnieją inne czynniki, które komuś mogą przeszkadzać. Faktem oczywistym jest, że w upalne dni najlepiej zorganizować imprezę w cieniu a co za tym idzie, stoły będą ułożone pod drzewami itp. Z reguły to właśnie takie miejsca sprzyjają pojawianiu się niechcianych owadów czy też elementów, które będą spadać z gałęzi drzew. Odpowiednim rozwiązaniem wówczas będzie wybranie altanki lub dużego namiotu.

Wybór firmy cateringowejcatering

Jeżeli sam nie czujesz się na siłach, co do przygotowania posiłku na imprezę plenerową, możesz wynająć odpowiednią do tego firmę cateringową. W internecie na pewno znajdziesz ich kilka. Ofert takich na pewno znajdziecie wiele, wystarczy poszukać. Na pewno przed wyborem musisz się zastanowić czego oczekujesz i jakie masz wymagania. O opiniach na temat poszczególnych firm cateringowych dużo informacji znajdziesz na forach. Osobom mieszkającym w Krakowie polecam sprawdzić co w tej kwestii radzi doświadczony szef kuchni Adam Bieńko z firmy Catering & BBQ.

Zaproszenie gości

Przyjęcie w plenerze ma zazwyczaj charakter nieoficjalny dlatego nie musisz kompletować papierowych zaproszeń. Zaprosić gości możesz telefonicznie lub mailowo. Sporządź grupę osób, które chcesz zaprosić i do dzieła.

 

Plenerowa impreza ma swój niepowtarzalny charakter. Organizacja jej nie jest zbyt dużym wyzwaniem. Żeby wszystko poszło tak jak należy, musimy pamiętać o kilku elementach. Jeżeli podczas organizacji imprezy plenerowej, pod uwagę zostaną wzięte wymienione przeze mnie wyżej wskazówki, na pewno wszystko się uda a goście będą świetnie się bawić do białego rana.