Pomocna w odchudzaniu, naturalna i wpływająca leczniczo na inne dolegliwości – taka jest pokrzywa indyjska. Szczególne działanie ma zawarta w jej korzeniu substancja aktywna – forskolina. Jej ekstrakty zdobywają rzesze nowych wielbicielek, które widzą efekty odchudzania już po miesiącu, a co najważniejsze, stosując ją, można uniknąć efektu jojo.

Czym jest pokrzywa indyjska i jakie ma działanie?

Roślina ta jest wieloletnia i można ją spotkać w w ciepłym klimacie krajów Azji Południowo-Wschodniej. To właśnie stamtąd jest eksportowana i można kupić produkty ją zawierające w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością.
Najważniejszy jest ekstrakt z jej korzenia, który nasila proces lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. W efekcie forskolina stymuluje organizm do wyeksploatowania tkanki tłuszczowej jako podstawowego źródła energii. To swoisty naturalny spalacz tłuszczu w najczystszej postaci, a jego działanie pozwala uzyskać zamierzone efekty względem sylwetki. Dodatkowo wykorzystywana jest także przy:

– dolegliwościach sercowo-naczyniowych,
– problemach z układem pokarmowym, moczowym,
– otyłości,
– astmie,
– nadciśnieniu tętniczym,
– łuszczycy,
– bezsenności.

Zioła na odchudzanie

Najprostszą formą jest ekstrakt z pokrzywy indyjskiej, zawierający określony procent forskoliny, od 10% do 20%. Można go dodać do soku, musli, czy też jogurtu. Taka forma jest najbezpieczniejsza i może być stosowana w zalecanej dziennej porcji do spożycia, którą znajdziemy na danym opakowaniu konkretnej firmy. Zioła na odchudzanie, które występują w najprostszej postaci będą dobrze współgrały z naszym organizmem, a co więcej przyczynią się do spadku wagi, ponadto dostępne są w super cenie. Należy pamiętać, aby nie stosowały ich kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci.

Pokrzywa indyjska w postaci ziół szybciej i dokładniej wpłynie na tkankę tłuszczową. Taki naturalny spalacz tłuszczu jest bardzo dobrze przyswajany i rewelacyjnie współgra z naszym wnętrzem. Nie zawiera dodatkowych substancji czy też polepszaczy. Waga będzie spadać, a zdrowa dieta jak i ćwiczenia jeszcze lepiej wpłyną na cały proces odchudzania. Warto zatem zadbać o wszelkie sfery życia i pomóc sobie ze zrzuceniem wagi oraz jej utrzymaniem na optymalnym poziomie.

Forskolina działa

Wielu, którzy ją zażywają cieszą się efektami. Dodatkowo można zadbać o swoją odporność, gdyż ekstrakt ten ma także działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i antygrzybiczne. Pozwala to zatem na zorganizowanie sobie życia na nowych torach i szybką pomoc. Pokrzywa indyjska to bezpieczne zioła odchudzające, wobec czego ich stosowanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Można cieszyć się doskonałą sylwetką i zwiększyć swoją samoocenę. Takie działanie jest na miarę złota, toteż warto wyposażyć swoją kuchenną szafkę w naturalny spalacz tłuszczu, który tylko pozytywnie wpłynie na nasze ciało jak i umysł.

Zobacz również inne wartościowe przyprawy – tutaj.

Wyregulowana waga

Zdobycie określonej wagi stoi przed nami otworem. Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej pomoże regulować tłuszcz i jego metabolizm. Zniwelowanie jego nadmiaru będzie skutkowało spadkiem wagi, a jeśli już osiągniemy wymarzony cel można przyjmować forskolinę w celu utrzymania wagi. Takie rozwiązanie przyniesie same korzyści, które w krótkim czasie będą widoczne.

Pokrzywa indyjska oprócz swoich właściwości odchudzających wspomaga leczenie wielu dolegliwości oraz działa profilaktycznie. Jej odpowiednie, i co ważne regularne stosowanie zapewnia doskonałe efekty widoczne już po krótkim czasie. Warto zatem sięgać po naturalne suplementy diety – zioła odchudzające w formie ekstraktu właśnie takimi są!