Czym różni się zwykły chleb z marketu od chleba z pieca opalanego drewnem? Proces wypiekania przebiega w naturalnych warunkach co gwarantuje niepowtarzalny smak, konsystencję oraz chrupkość skórki. Chleb wypiekany samodzielnie to także najwyższej jakości składniki i możliwość pełnej konfiguracji także w kwestii przypraw. Zastosowanie siemienia lnianego, czarnuszki i innych ciekawych przypraw pozwala na uzyskanie znacznie bardziej interesujących smaków niż w sklepowych wyrobów piekarniczych.

Pieczenie chleba w piekarniku elektrycznym jest możliwe jednak wiąże się z wysokimi kosztami zużycia energii elektrycznej. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w piec chlebowy  W zależności od tego jakie mamy możliwości finansowe i lokalowe możemy rozważyć trzy warianty.

Piec chlebowy w kuchni

Świetna opcja dla tych, którzy nie boją się radykalnych zmian. Piec w kuchni pozwala na używanie go bez względu na pogodę co jest ogromnym atutem jeśli chcemy piec chleb kilka razy w tygodniu. Wymaga on jednak lepszej izolacji i bardziej precyzyjnego wykonania. Jako materiał do izolacji termicznej można wykorzystać płyty krzemianowo wapniowe, dzięki którym będzie można bezpiecznie i wygodnie piec chleby i pizze najwyższej jakości. Takie płyty można znaleźć tutaj: http://www.vitcas.pl/plyty-krzemianowo-wapniowe

Budowa pieca w piwnicy

Jeżeli nie chcemy przeprowadzać grubych prac w kuchni, bądź pomieszczenie jest za małe aby na piec chlebowy – dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie go w piwnicy. Nie będzie wymagał idealnego wykończenia co w znacznym stopniu obniży koszty. Składowanie drewna także nie będzie kłopotem. Piec chlebowy w piwnicy to doskonały kompromis pomiędzy ingerencją w przestrzeń kuchni, a budową na świeżym powietrzu.

Konstrukcja w ogrodzie

Budowa pieca chlebowego w ogrodzie wymaga budowy płyty fundamentowej. Wybierając lokalizację, na której nie ma podmokłego gruntu ułatwiamy sobie zadanie, gdyż fundament nie musi być tak głęboko zakotwiony w gruncie. Po wykonaniu płyty należy przejść do murowania konstrukcji. Warto pamiętać, że każdy piec należy najpierw stopniowo wygrzać a dopiero po kilku dniach rozpalić do wysokiej temperatury.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *